Běžci AC Česká Lípa odstartovali do sezony

Verze pro tisk |

25.března byla zahájena Okresní běžecká liga 2018, tradičně v Novém boru. Na start Jarního běhu se postavili i závodníci AC Česká Lípa. V kategorii mladšího žactva doběhl druhý Štěpán Pícha. Mezi staršími žákyněmi jsme měli dvojnásobné zastoupení. Druhá byla Lucie Peškařová před Veronikou Pröllerovou.

Zajímavá situace nastala v kategorii dorostenek, kde se o první místo podělily dvě závodnice. Jednou z nich byla naše Vendulka Ryšavá. Mezi juniory doběhl na druhém místě Vítek Nováček. Kategorii juniorek ovládla Štěpánka Bisová, která za sebou nechala na trati 3300 m dlouhé, i všechny ženy mílařky, aby se vzápětí postavila na start hlavní ženské kategorie a zvítězila s přehledem i v závodě na 9500 m.

Zastoupení na stupních vítězů měli i naši muži. V mílařské kategorii doběhl třetí Patrik Stupka. Stejného umístění dosáhl mezi vytrvalci Filip Švácha. Tradičně dobře si vedli i veteráni. V kategorii nad 50 let byl druhý Petr Louda a na třetím místě doběhl Zdeněk Bufka.

Svoje kvality potvrdili naši vytrvalci následující velikonoční víkend. V Klíčovém běhu, který startoval 31. března v Radvanci, a cíl měl na vrcholu Klíče, zvítězil mezi muži Filip Švácha a mezi ženami Štěpánka Bisová.

Další možnost ukázat svoje kvality budou mít naši běžci již v neděli 8. dubna, kdy AC Česká Lípa pořádá Jarní běh v Sosnové, který je i druhým závodem okresní běžecké ligy.
 

Nahoru